Lenovo ısınma fan sesi sorunu

Lenovo ısınma ve fan temizliği
Lenovo ısınma ve fan temizliği

Lenovo ısınma ve fan sesi problemlerinde; eğerki dış etkenlerden bir arıza sebebiyet vermedir ise (düşürme,çarpma,sıvı temas vb..) yüksek ihtimal ile aşırı tozlanma nedeni ile cihazon doğru soğutma yapamaması ile oluşan bir arıza söz konusudur.

Aşırı ısınma ile notebook içerisinde oluşan statik nedeni ile ortamdan yüksek oranda toz toplayan notebooklar, havalandırma giriş kanalının tıkanmasına neden olur ve notebook gün geçtikçe aşırı ısınmaya başlar ve notebook kapanmaya başlar.

Isınma sorunları ile birlikte notebook anakart devreleri olması gerekenden daha fazla ısınacağı için arıza yapma olasılığı çok yükselecektir.Isınma ihmal edilmemesi gereken bir sorun olup, ilerlleyen zamanlarda onarılması mümkün olmayan sonuçlara neden olabilmektedir.

Notebook ekran kartı ve cpu üzerinde bulunan termal macunlar kurur ve gerekli olan soğuk havayı chiplere aktaramaz ve ısınma ile sorunlar başlar.

Isınma sorunlarınız için teknik servisimizden detaylı bilgi ve destek alabilirisniz.

Isınma sorunlarınız için 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070

Lenovo Bakım
Lenovo Bakım

Lenovo teknik servisimizde garantili olarak yapılan genel bakım işlemleri ile sorun çözülmekte olup, daha sonrasında problemsiz olarak cihaz kullanılabilmektedir.Lenovo fan üzerinden gelen sesler bu toz zerreciklerinin sertleşmesi ile topak haline gelip fan dönüşünü engellemesi ile oluşur.

Yüksek ısılarda çalışan notebooklarda fan kanatlarının aşırı deformasyonuda fan sesi arızalarına neden olmaktasır.

Detaylı bilgi ve lenovo teknik servis desteği için bizlere ulaşabilirsiniz.0 232 441 5258 – 0 507 540 7070

Call Now Button
Open chat
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?