Lenovo G580 adaptör

Lenovo G580 adaptör

Lenovo g580 adaptör
Lenovo g580 adaptör

Lenovo G580 Adaptör
20V 4.5 Amper
DOGRU ADAPTÖR ALMANIN PÜF NOKTALARI NELERDİR:

-Öncelikle aradıgınız adaptörle sattıgımız ürünün aynı marka olup olmadıgını kontrol ediniz.Aradıgınız marka, ürün listelemelerimizde yoksa teknik destek isteyiniz.

– Kendi adaptörünüzle sattıgımız ürünün volt amper degerlerinin aynı olup olmadıgını kontrol ediniz.Eger volt amper degerlerini bilmiyorsanız eski adaptörünüzde veya bilgisayarınızın altında yazıyordur ordan ögrenebilirsiniz?(örnegin output:19v 4.74a)

– Satın almak istediginiz adaptörün soket girişiyle eski adaptörünüzün soket girişini mutlaka karşılaştırınız.aynıysa satın alınız.Emin degilseniz mutlaka yardım isteyiniz.Size en kısa sürede cevap verilecektir.

1- Eğer kalitesiz yada sıradan bir adaptör kullanırsam notebookuma ne gibi zararları olur ?

Notebookunuzun bataryasına ihtiyacından fazla yada eksik volt-amper yani watt gönderir ve buda bataryanıza direk gözle görünür zarar vermesede pil hücrelerine zamanla zarar verir, ömrünü kısaltır. Yani bataryanızı bozar.
( Bu arada Volt x Amper = WATT işin elektronik formülüdür. )

2- Başka bir notebook adaptörünün ucu benim notebookuma uyuyor, kullansam zararı olurmu ?

Mutlaka notebookunuzun orjinal adaptörünü yada orjinale yakın muadil olanını kullanınız. Bilgisayarınızın altında yazan volt-amper-watt değerleri ile birebir aynı olan adaptörü kullanınız.
Aynı marka bile olsa uç girişi aynı diyerek farklı adaptörleri kesinlikle notebookunuza takmayınız. Volt- Amper değerlerinin 1 birim farklı olması bile beklemediğiniz sonuçlar doğurabilir. Örneğin; notebookunuzun aşırı ısınmasına sebep olabilir ve bu aşırı ısınma sonucu adaptörünüz ufak çaplı bir bomba gibi patlayabilir ve notebookunuza veda etmenize sebep olabilir ve size fiziksel aynı zamanda maddi zararlar verebilir.

3- Orjinal adaptör yerine muadil adaptör kullanmak ne kadar doğru ? 

Aslında orjinal adaptör demek; tam anlamıyla üzerine düşen görevi – işlevi yapabilen demektir. Yani sadece bir yerde yada  bir marka adı altındaki ürün orjinaldir diye bişey söylemek açıkcası pek mantıklı değildir.
Eğer ki muadil olarak aldığınız adaptör, orjinali ile ayni volt-amper değerlerinde ise ve adaptörün asıl görevi olan AC – DC doğrultma işini tam olarak yapıyorsa güvenle kullanabilirsiniz.

4- Yeni bir adaptör aldım ve bilgisayarımı şarj ediyor, başka bir şeye bakmama gerek varmı ?

Volt-amper değerleri tam uyuşuyor, adaptörünüz anormal şekilde ısınmıyor, dikkatle dinlediğinizde adaptörden vınlama vb sesler gelmiyorsa içiniz rahat bir şekilde kullanıma devam ediniz.

5- Adaptörümü hangi ortamda ve nasıl kullanmalıyım ?

Adaptörünüzü kullanırken dikkat etmeniz gerekenler;

1- Adaptörü mutlaka kuru, nemsiz, elektrik kablolarıyla dolu olmayan, manyetik alan olmayan, temiz bir ortamda kullanınız.
2- Adaptörün kablosuna nazik davranınız.
3- Notebook adaptör girişine farklı cisimler sokmayınız ve temiz tutunuz.
4- Adaptör ucu notebooka takılı iken ucu sağa sola çevirmeyiniz, zorlamayınız.  Şayet yaparsanız uçtaki pinlerin kırılmasına sebep olabilir ve elektrik kaçağına sebep olabilirsiniz.Buda ya notebooka yada size zarar verir.
4- Mutlaka topraklamalı priz kullanınız. Bu sayede hem notebookunuzu hemde kendi sağlığınızı güvenceye almış olursunuz.
5- Adaptörün kablosu kırılmış veya kopmuş ise rastgele bantlama yapmayınız. Bu tarz durumlarda en güzeli kabloları lehimleyip üzerinde silikon veya plastik eriterek orjinale yakın bir yalıtım sağlamaktır.

Adaptörün içini açmayınız.

12 yıllık deneyim ve bilgi birikimi ile siz müşterilerimize yapılan onarım ve değişen parça yada parçalara garanti verme esasına dayalı hizmet vermekteyiz.

Teknik servisimize teslim edilen notebooklarınız, öncelikle Ücretsiz Arıza Tespiti yapıldıktan sonra, sizler ile telefon irtibatı kurularak bilgilendirme yapılmaktadır.

Onarım işlemini, vereceğimiz garanti süresini ve ücretini kabul etmeniz durumunda onarım başlayacaktır.
Onarımı kabul etmemeniz durumunda herhangi bir ücreti olmadan cihaz iade olarak teknik servisimizden teslim almanızı bekleyecektir.

ONAY ALINMADAN HİÇBİR İŞLEM YAPILMAZ

Call Now Button
Open chat
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?